TFK-styret har gjennom høst 2020 etablert et inngjerdet lufte-/trenings-/dressurområde på Eriksrød nord for Skien sentrum.
Her har vi fått stilt et område på ca 16,5 mål til bruk under fremtidige dressurkurs samt til lufting, fysisk- og sosial trening m.m. for våre medlemmer med deres hunder.
Området befinner seg direkte på østsiden av Luksefjellveien ca midt mellom avkjøringen til Grenland Golfklubb på Jønnevald og Modammen - avkjøring fra hovedveien (til høyre i retning fra Skien sentrum) svarende til Luksefjellveien 750 - se kartskisse under.
Styret håper området kan benyttes av foreningens medlemmer for positive aktiviteter for hund med eier.
Hundene kan her løpe fritt sammen med andre hunder – dressurmomenter kan øves og det håpes på hyggelig og lærerikt sosialt samvær også for eierne rundt bålpanne.
Følgende ordensregler gjelder for bruk av området
- Brukere må være medlemmer av Telemark Fuglehundklubb
- Det må vises hensyn til naboer – spesielt unngå sjenerende støy som vedvarende bjeffing og liknende
- Bruk av startpistol er ikke tillatt
- Bruk av området begrenses til tidsrommet 08.00 - 22.00
- Av hensyn til naboer og andre bes det om at man på lørdag og søndager samt andre helligdager ikke benytter området før kl 10.00 på formiddagen.
- Hunder som mistenkes å ha smittsom sykdom eller har vist aggresjon i forhold til andre hunder/mennesker har ikke tilgang.
- Brukere må ta hensyn til hverandre og hverandres hunder
- Vær spesielt aktsom om tispe med løpetid skal luftes på området
- Bruk av området skjer på eget ansvar og hundeeier er selv ansvarlig for skader på egen hund – andre hunder - mennesker og annet under bruk av området jfr Hundelovens paragraf 27
- Rydd opp eget søppel og så lang det er mulig ta opp hundens ekskrementer
- Vær nøye med å lukke port ved inn- og utgang til området
- Bruk av området kan begrenses ved evnt planlagte klubbaktiviteter som dressurkurs og liknende – se TFK’s nettside
- Området vil gjennom vinterhalvåret i perioden med skiføre/løypekjøring være stengt for aktivitet pga at grindene inn- og ut av området må demonteres pga organisert løypekjøring gjennom området – dette vil det også informeres om på nettsiden.
Ved ytterligere spørsmål om praktisk bruk av området kan styret i TFK kontaktes – se hjemmeside.
Styret ønsker velkommen til hyggelig og positiv bruk av området for alle medlemmer i TFK med hunder !